וטרינריה בשבילך מוצרי כלבים וחתולים שאלות ותשובות מאמרים
יהוד 03-5365225 חולון 03-5056682 ק. אונו 03-5349080 ת''א 03 6354004 מתן 03-9026078 קו חירום 1-700-722-200

מאמרים   >  כללי
וטרינר חירום בתל אביב
חיות מחמד מטבען מסתירות סימני מצוקה וכאב. כאשר אנו מבחינים בסימני מצוקה אצל חיית המחמד שלנו סביר להניח כי מצבה הרפואי קשה מהנראה. מקרה חירום וטרינרי הוא כל מצב בו אנו מודאגים ממצבו הבריאותי של בעל החיים בכל יום בכל שעה. לא תמיד קל לזהות מצבים מסכני חיים של חיות מחמד הדורשים טיפול מיידי של וטרינר חירום. יש לשים לב לסימנים קליניים שחיות מחמד יציגו לבעלים ולעול מיד להוואת בעל החיים לוטרינר. שירות וטרינר חירום ניתן במרכז הוטרינרי של חברים בתל אביב בכל שעות היממה.
סימנים של כלב או חתול במצוקה:
1. ירידה בתאבון/ חוסר תאבון.
2. חוסר שקט.
3. מצב רוח ירוד/ אפטיה.
4. קצב נשימות גבוה מהרגיל לאותו בעל החיים/ נשימה כבדה מהרגיל.
5. סימני כאב: יללות, בכי, כאב במגע.
כאשר אנו, הבעלים, מזהים אחד או יותר מהסימנים הללו עלינו להסיק כי בעל החיים שלנו במצוקה ולהביאו לווטרינר התורן בתל אביב במהרה, כיוון שייתכן וזהו מקרה חירום.

סימנים של מקרה חירום וטרינרי:


כיצד נדע שזהו אכן מקרה חירום ויש להגיע לבדיקה אצל וטרינר החרום:
1. אם מודאגים מאיזו סיבה שהיא – מתייחסים כמקרה חירום!
2. שינויים במצב הרוח, חוסר תגובה לסביבה
3. נשימה מהירה/ קשיי נשימה
4. קושי לעמוד/ ללכת/ כשל בהליכה
5. ריריות אדומות מאוד/ חיוורות/ צהובות
6. בכי ללא סיבה, בכי במגע
7. הקאות / שלשולים (בעיקר אם מלווים בדם)
8. דימומים


מקרי חירום וטרינריים נפוצים


1. תאונות דרכים. כל מקרה של תאונת דרכים הוא חירום וחובה להביא את בע‘‘ח לבדיקה אצל וטרינר החירום התורן. לעיתים בעל החיים מתנהג רגיל מייד אחרי התאונה כחלק ממנגנון ההגנה שלו, אך אין זה אומר שהוא לא סובל מפגיעה חמורה, לכן- חובה להגיע לווטרינר החירום כמה שיותר מהר!

2. הרעלות. לבעלי חיים יש נטייה לאכול דברים בחוץ, ולעיתים הם נחשפים לרעלים שונים, כדוגמת רעל עכברים. כמו כן חשיפה לחומרי הדברה שונים יכולים לגרום להרעלות (זרחנים אורגנים לדוגמא). סימני ההרעלה כוללים ריור, הקאות, שינויים בגודל האישונים, רעד. זהו מקרה חירום ויש להגיע לווטרינר החירום בהקדם האפשרי.

3. נשיכות. לאחר נשיכה יש להגיע בהקדם למרפאה לצורך קבלת טיפול חירום כיוון שעל שיני בע‘‘ח ישנם חיידקים רבים שחודרים לגוף בע‘‘ח הננשך ויכולים לגרום לזיהום נרחב. טיפול סמוך ככל הניתן לזמן הנשיכה הינו קריטי.

4. דימומים מסיבות שונות: נשיכות, תאונות, הרעלות, קדחת קרציות. יש להגיע בהקדם לטיפול אצל וטרינר החירום.

5. מחלות לב. מחלת לב יכולה להפוך בין רגע למצב חירום. בכל מצב של קשיי נשימה, שיעולים חמורים, חוסר נוחות, עמידה ללא רצון לשכב- יש להגיע לטיפול חירום.

6. בעיות נוירולוגיות. בע‘‘ח שמתנהג שונה מאופן ההתנהגות הנורמאלית שלו, נראה שאינו מתמצה במרחב, מבולבל, פגיעה בראייה, הולך במעגלים- כל אלו יכולים להעיד על פגיעה במערכת העצבים.

7. הכשת נחש.

הכשות נחש גם בתל אביב