הליכה על מדרכות בקיץ חם

רוב הבעלים מודעים לכך שכריות כפות הרגליים של כלבים יכולות להיפגע מדריכה על קוצים או זכוכיות, אבל מה קורה כשהכלב צועד על מדרכה רותחת? בקיץ, במיוחד בשעות היום החמות, משטחים שונים, כגון מדרכות, כבישים וחול, הופכים רותחים למגע. אנחנו מקפידים לנעול נעליים, ללכת על דשא ולא לשבת על המשטחים הללו, אך מה עם הכלבים שלנו?

בניגוד לפצעים הברורים שמופיעים בכריות הרגליים, כגון חתכים, זיהומים או גופים זרים, כוויות בכריות הרגליים אינן כה ברורות לעין.

סימנים לכוויות בכריות

צליעה או סירוב הליכה, ליקוק או לעיסה של כפות הרגליים, שינוי צבע הכריות לכהה יותר, חסר של חלק מהכרית, שלפוחיות או אדמומיות.

 

עזרה ראשונית ע"י הבעלים

שמירה על אזור כף הרגל קריר ונקי ע"י שטיפה עם מים קרים או קומפרסים קרים,

העברת הכלב לדשא או משטח מוצל אחר, אם אין משטח מתאים ניתן להניח מגבת רטובה שיעמוד עליה,

אם אפשר - נשיאת הכלב על הידיים.

 

טיפול ע"י הווטרינר

בהזדמנות הראשונה יש לקחת את הכלב לווטרינר על מנת להעריך אם ישנן כוויות, שלפוחיות או זיהום. הווטרינר יחליט בהתאם למצב הרגל אם יש צורך בהוספת אנטיביוטיקה או משככי כאבים.

במרפאה תבוצע שטיפה של כפות הרגליים עם תכשיר ניקוי עדין ומריחה של משחה מרגיעה. ניתן גם לנסות לחבוש את הרגליים אך במקרים רבים חבישה יכולה להיות קשה לשימור בשל התעסקות הכלב עם החבישה. בכל מקרה, יש לעצור את ליקוק/לעיסת כף הרגל על מנת לא להחמיר את המצב ולכן אם לא ניתן לחבוש או לשים גרב, יש להשתמש בקולר אליזבתני למניעת ההתעסקות עם הרגל.

תהליך ההחלמה יכול להימשך מספר ימים. בזמן זה יש להימנע מללכת עם הכלב על משטחים קשים, עדיף ללכת על דשא ומקומות מוצלים, ואם אפשר - לשאת אותו על הידיים במדרגות, כבישים, מדרכות וכו'. יש להקפיד על מנוחה מוחלטת, טיולים קצרים לצרכים בלבד ושמירה על הכריות נקיות, במיוחד לאחר חזרה מטיול.

ולסיכום, העצה הטובה ביותר היא להימנע ממשטחים חמים. הליכה על דשא, משטחים מוצלים וזמן שהייה מינימלי בחוץ בשעות היום החמות, תוכל למנוע כוויות בכריות הרגליים.

 

למידע נוסף ולשאלות בנושא זה ונושאים נוספים פנו אלינו:

חברים יהוד - 03-5365225

חברים חולון - 03-5056682

חברים קרית אונו - 03-5349080

חירום: 1-700-722-200 שלוחה 9

או בדוא"ל לכתובת: haverimvet1@gmail.com

ילדים הולכים לטיול עם כלבה
ילדים הולכים לטיול עם כלבה